Aktuálně

Novinky, tiskové zprávy, ROMEA v médiích, připravované akce

Vyšlo nové Romano voďi: Jan Husák a Alexandra Minzari v rozhovorech, studenti u prezidenta

I letos vyjde celkem šest čísel Romano voďi. V porovnání s předchozími lety, kdy čísel pravidelně za celý ročník vycházelo deset, by se skoro chtělo napsat „jen“ šest čísel – avšak stejný model jsme již měli možnost vyzkoušet vloni a osvědčil se: do „jen“ šesti vydání se nakonec dohromady vešlo ještě o něco více stran než v předchozích letech do celého ročníku.

Pozvání k rozhovoru do prvního čísla přijalo hned několik vzácných hostů. Například Jan Husák, ředitel zahraniční a humanitární sekce organizace Romodrom, která se kromě pomoci (nejen) romským uprchlíkům v Česku rozhodla pomáhat Romům přímo na Ukrajině, nebo Alexandra Minzari. Tato mladá žena se čtyřmi akademickými tituly a zajímavou profesní drahou v současné době působí na tiskovém oddělení maďarského ministerstva na ochranu dětí.

Společně s Janou Horváthovou zavzpomínáme na talentovaného režiséra Robina Striu. Famózní cimbálový orchestr Cigánski Diabli, který se nebojí ani Bizetovy opery Carmen, se ohlíží za 15 lety svého působení a romští studenti za návštěvou u prezidenta Pavla.

Složitou situaci s řízením o odškodnění za nucenou sterilizaci přibližuje ve svém komentáři Gwendolyn Albert, o modelech dostupného bydlení v zahraničí píše Tereza Dvořáková. Lukáš Cirok přináší fotoreportáž u komunitního dne v Předlicích, Martin Svoboda recenzi dokumentu More Miko. Nechybí ani další díl seriálu podle skutečných událostí Stanislavy Ondové Den na periferii nebo představení další knížky z dílny nakladatelstvé Kher – Čavargoš. A mnoho dalšího.

Časopis Romano voďi si můžete objednat pomocí jednoduchého formuláře na www.romanovodi.cz.