Novinky, tiskové zprávy, ROMEA v médiích, připravované akce

Petr (16) chce být ředitelem banky a promluvil o tom ve videu, které má na jednu stranu podpořit romskou komunitu v tom, aby studovala, na straně druhé má majoritě ukázat, že Romové mají své vize, sny, touhy a že rozhodně nezahálí. V jejich snahách je podporuje společnost Romea. Hlavně pro ně má ale připravený stipendijní program, díky kterému si mohou studium dovolit i lidé ze slabších sociálních poměrů. Cíle mladých studentů jsou velké. Chtějí být lékaři, učiteli, programátory nebo třeba jako Leon (16) policejním prezidentem.

ROMEA a její aktivity v České televizi v pořadu Sousedé. Zpravodajský server Romea.cz, časopis Romano voďi, Romský mentor a další...

Zlepšit integraci Romů do společnosti, bojovat s rasismem, xenofobií a islamofobií, či pokračovat ve snaze o dosažení rovnosti žen a mužů doporučili v pondělí členské země Organizace spojených národů České republice. A to během přezkoumávání stavu lidských práv v zemi. Řada zemí zároveň ocenila pokrok, kterého Česko dosáhlo v integraci dětí se znevýhodněním do vzdělávacího systému i dosažení dohody o výkupu vepřína v Letech u Písku, který stojí na místě bývalého romského koncentračního tábora.

V minulých dnech proběhlo v krkonošské Peci pod Sněžkou setkání téměř padesáti romských studentů středních a vysokých škol z celého Česka. Jeho cílem bylo vzájemně studenty propojit, podpořit je v jejich úsilí a v neposlední řadě jim nabídnout možnost dalšího vzdělání a osobnostního rozvoje. Počet romských studentů obecně stále roste, přesto se potýkají s řadou bariér.