Aktuálně

Novinky, tiskové zprávy, ROMEA v médiích, připravované akce

ROMEA se zapojila do kampaně proti nenávisti v diskuzích před Evropskými volbami

ROMEA se zapojila do celoevropské kampaně #WeDeserveBetter - #mámenavíc, která odtsratovala na začátku května a bude probíhat až do 26. května, kdy se uskuteční volby do Evropského parlamentu.

Cílem kampaně je posílit digitální empatii, toleranci a úctu v debatách a ve veřejném prostoru. Kampaň chce upozornit na nepřijatelnou normalizaci nenávistných projevů. V neposlední řadě je cílem kampaně ukázat, že evropští občané si zaslouží lepší kvalitu diskusí a používání argumentů bez šíření nenávisti, bez využívání falešných zpráv, dezinformací nebo konspiračních teorií.

 Bez ohledu na naše různé politické názory věříme, že si zasloužíme lepší diskuzi než se v současné době mnohokrát vede. Chceme inspirovat ostatní, aby své politické názory sdělovali pozitivní cestou a s větší znalostí.

Jak se můžete zapojit i vy?

Je to jednoduché. Pokud souhlasíte s naším poselstvím, šiřte ho, sdílejte!

Pokud narazíte na nenávistnou politickou diskuzi, pokud nějaký politik používá dezinforamce nebo falešné zprávy, reagujte na něj na Facebooku a Instagramu, na YouTube, tweetujte. Přidejte hashtag v češtině #mámenavíc a v angličtině #WeDeserveBetter.

Vyzvěte ostatní, aby se zapojili a reagovali na šířenou nenávist a dezinformace. Řekněte ostatním proč je podle vás důležité reagovat, můžete přidat i další hashtagy např.: #diskuzebeznenávisti, #nohate atd. Nebudťe lhostejní.

Čím víc nás bude, tím víc bude slyšet náš hlas!

Postavme se společně za hodnoty tolerance a respektu ve veřejném prostoru. Sdílejte naše příspěvky!