Výstava fotografií Humans of ROMEA

V prostorách Richtrova domu nedaleko Staroměstského náměstí v Praze je k vidění výstava fotografií "Humans of ROMEA", kterou vytvořila studentka New York University of Prague Nandini Kochar. Fotografie jsou doprovázeny úryvky z rozhovorů s lidmi, s nimiž se Nandini během stáže setkala. Jsou mezi nimi nejen pracovníci organizace ROMEA, ale také stipendisté Romského stipendijního programu, který ROMEA od roku 2016 realizuje.

Nandini se během stáže v organizaci ROMEA setkala s mnoha Romy a Romkami, kteří ji inspirovali k takovému počinu. Prostřednictvím výstavy, která nese podtitul "Sdílíme víc, než si myslíme", chtěla dát hlas lidem, kteří jsou součástí společenství, jež historicky i v současné době čelí řadě společenských výzev a institucionalizovaným bariérám.

Na vernisáži k výstavě vystoupila studentka Konzervatoře Jaroslava Ježka a stipendistka programu organizace ROMEA Natálie Kuchárová.