Aktuálně

Novinky, tiskové zprávy, ROMEA v médiích, připravované akce

Paměť Romů vyhlašuje první ročník soutěže BABO, PAPU, VAKEREN!

Organizace ROMEA vyhlašuje první ročník soutěže BABO, PAPU, VAKEREN! Ta proběhne v rámci projektu Paměť Romů, který se snaží mapovat osudy Romů žijících v současné době na území České republiky a představit tak historii Romů od válečných dob po současnost jejich vlastníma očima. Soutěží chceme vzbudit zájem nejen mladých Romů o vlastní historii.

Znáte historii své rodiny? Zajímají vás životní osudy vašich rodičů, prarodičů a nechcete, aby se na ně zapomnělo?

Nahrajte životní příběh svých příbuzných nebo známých a pošlete nám ho! Nejzajímavější a nejlépe zpracované příběhy budou oceněny. S vybranými pamětníky rovněž natočíme rozhovor, který bude zveřejněn na webových stránkách Paměti Romů.

Jak postupovat?

Natočte vyprávění pamětníka na audio nebo video v českém či romském jazyce v délce alespoň 30 minut. Nechte ho vyprávět o jeho vlastním životě, ale i rodinné historii, pokud se v rodině traduje.

V rozhovorech se mohou objevit nejrůznější témata od vzpomínek na válku přes vyprávění o životě na Slovensku a v Čechách za komunismu i po sametové revoluci, po vzpomínky na různé konkrétní historické události.

Doptávejte se na to, co Vám není jasné a co Vás zaujme.

Vyprávění shrňte do textové podoby v rozsahu jedné stránky a můžete i připojit kopie rodinných fotografií a dalších zajímavých dokumentů, které se k vyprávění vztahují.

Vše nám pošlete na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 31. 10. 2019

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obracet.

(Pro inspiraci se podívejte na rozhovory s pamětníky na www.pametromu.cz)