Aktuálně

Novinky, tiskové zprávy, ROMEA v médiích, připravované akce

Dlouhodobá podpora romských studentů má smysl. Podpořte je i vy!

Staňte se pravidelnými dárci stipendijního programu organizace ROMEA, programu, který pomáhá studentům v jejich cestě za sny. Již pátým rokem podporujeme mladé talentované Romy, kteří mají sny, cíle a chtějí v životě něco dokázat. Letos poprvé se do stipendijního programu mohli přihlásit i studenti vysokých škol a nás velmi těší, že část z nich jsou naši bývalí středoškolští stipendisté.

Úspěšnost stipendijního programu můžeme vidět už teď. Mnozí naši stipendisté, které jste podporovali, jsou dnes na vysokých školách a snaží se motivovat mladší studenty.

Výběr z mnoha vysokoškoláků, kteří prošli našim stipendijním programem.

Juraj Makula, čerstvý student vysoké školy. Juraj je ve stipendijním programu od roku 2017. Letos úspěšně odmaturoval, dostal se na vysokou školu a pokračuje v našem stipendijním programu jako vysokoškolák. Motivuje mladé romské studenty hlavně v rámci setkání Baruvas. Jeho snem je stát se součástí Útvaru rychlého nasazení (URNA).

 

Michal Gábor, student bakalářského studia fyzické geografie a geoekologie na Ostravské Univerzitě. Stipendistou byl od roku 2016. Letos si požádal o stipendium pro vysokoškoláky. Spolu s dalšími studenty jezdí motivovat romské žáky základních škol do vyloučených lokalit. Má cíl, že jednou bude pracovat v meteorologickém ústavu.

 

Kristýna Dunová, studentka speciální pedagogiky na Univerzitě v Hradci Králové. Bývalá stipendistka organizace ROMEA. Stipendistkou byla tři roky a po maturitě nastoupila na vysokou školu. Jezdí spolu s dalšími studenty motivovat romské žáky na základní školy ve vyloučených lokalitách. V budoucnu by chtěla učit na základní škole.

 

Michael Mitraš, student druhého ročníku práv na Univerzitě v Olomouci. Michael se stal inspirací pro mnohé středoškoláky, kteří se účastní setkání Baruvas. Organizace ROMEA Michaela podporovala už na střední škole a stipendium získal i jako vysokoškolák. Chce se stát úspěšným právníkem. Je skvělé, že stipendijní program mění život mladým lidem. Právě díky vašim pravidelným darům může stipendijní program fungovat i do budoucna. Pojdme tedy společne pomoci dalším studentům v jejich cestě za sny.